Сб, 21.04.2018, 09:36
Вітаю Вас Гість | RSS

ГОРОДОК-LIVE

Головна » 2011 » Травень » 13 » 13.05.2011 «Європа у валізі» –
18:24
13.05.2011 «Європа у валізі» –
назва європейського проекту, в рамках якого відбулася зустріч представників Фонду Конрада Аденауера з молоддю Городка Хмельницької області, представниками громадських організацій та жителями Городдочини 13 травня 2011 року у нашому місті.
   Євроінтеграція України є сьогодні одним з тих питань життя нашої держави, яке хвилює не лише чиновників та політиків, але практично усіх громадян нашої країни.
Бажання жити «як у Європі» виникло і закріпилося серед наших співгромадян ще до отримання незалежності України. І тепер влада прагне залучити європейських інвесторів і партнерів, а десятки тисяч громадян України, особливо з західних регіонів, у тому числі і велика кількість жителів Городоччини, направилися на Захід в пошуках роботи.
   І дійсно, повага до свободи особистості і прав людини, мінімум бюрократії, ефективна боротьба з злочинністю і корупцією, економічні свободи, рівень життя та сервісу, прекрасна система соціального захисту країн-засновників Євросоюзу - не можуть не викликати повагу і певну заздрість.
   Не випадково більшість населення України заявляє про підтримку вступу нашої країни в ЄС, а політичні сили із задоволенням включають питання євроінтеграції в свої передвиборчі програми.
   І все ж, що ми можемо отримати і що втратити від вступу в Євросоюз? Чи чекають нас там? На ці та інші питання нам відповіла представниця Німеччини, яка є учасником даного проекту – Луїза Монден, котра закінчила університет Оснабрюка в Німеччині та під час навчання в університеті зацікавилася темами відносин Євросоюзу з східними сусідами, особливо Україною та Росією. Також на питання, які задавали наша молодь та інші представники Городоччини, відповів Штеффен Халлінг (Німеччина), який вивчає політологію у Берлінському Вільному університеті і який цікавиться питаннями впливу Центральних і Східних регіонів Європи на міжнародні відносини.
   Досить активно відповідали на поставлені питання та розповідали про теперішні можливості для молоді України Анджей Костек (Польща), який закінчив факультет міжнародних відносин Університету Адама Міцкевича у Познані та перший досвід співпраці з організаціями та інституціями колишнього СРСР отримав під час стажування у Польському посольстві в Баку, Генеральному консульстві у Санкт-Петербурзі, а також, як волонтер Європейської служби – в Асоціації молодих лідерів у Москві. На даний час працює співкоординатором проектів у Польській Фундації Роберта Шумана у Варшаві, керує проектами Європейської Волонтерської Служби у рамках програми «Youth in Action». З 2010 року працює в організації Європейського союзу SALTO та в Європейській комісії як незалежний експерт, відповідальний за проведення проектів у Росії, Молдові та Україні. Зокрема Анджей Костек презентував молоді міста Городок та присутнім програму "Молодь в дії”. Це нова молодіжна програма Європейського Союзу, що впроваджується протягом 2007-2013 рр. Загальний бюджет програми – 885 000 000 євро.
   Зокрема, Анджей Костек наголосив, що програма „Молодь в дії" робить суттєвий вклад у набуття компетентності молодих людей і є ключовим інструментом, що забезпечує можливості для неформального і неофіційного навчання європейського виміру. Також Програма "Молодь в дії” – це програма Європейської Спільноти, яка надає можливості міжнародної співпраці для молоді країн Європи, у тому числі й України. За підтримки Програми "Молодь в дії” молоді люди з України у співпраці з партнерами з інших країн можуть брати участь у молодіжних обмінах та міжнародній волонтерській діяльності. Молодіжні лідери, працівники організацій та інституцій, які працюють з молоддю, мають можливість підвищувати свій професійний рівень на тренінгах та інших заходах, спрямованих на налагодження партнерства, підвищення якості реалізованих проектів та поглиблення своїх знань у різних сферах молодіжної роботи. (сайт програми «Молодь в дії» http://yia.org.ua)
   Також під час зустрічі багато розповідалося про волонтерську роботу молоді країн Європи та про можливості взяти активну участь у волонтерських програмах молоді Городоччини. Ці програми створені за підтримки Євросоюзу – Європейською молодіжною комісією, і їх основним завданням є підтримка міжнародного волонтерського руху серед молоді. Важливою метою їх проведення є надання молодим людям можливості виявити та розвинути свої особисті якості через волонтерську активність на європейському та міжнародному рівнях, а також залучати молодь до діяльності, яка сприяє розвитку міжнаціональної дружби та розуміння . Окрім цього, дані програми надають унікальну можливість у формі неформального навчання вдосконалити або здобути навички, які є важливими для особистісного, освітнього, а також професійного розвитку. Цей неоціненний досвід зможе стати вагомим пунктом у майбутньому резюме молодих людей та надасть їм переваги при працевлаштуванні.
(Сайт Європейської волонтерської служби http://www.union-forum.org/content/view/13/57/lang,ua)
   Багато цікавого розповіли інші учасники зустрічі - Александра Йонак (Польща), випускниця факультетів політології та українознавства Ягелонського університету у Кракові, наразі науковий співробітник Інституту політичних наук та міжнародних відносин Ягелонського університету. Водночас, вона навчається на факультеті східно-європейських студій Варшавського університету, а також у Європейській дипломатичній академії у Варшаві. Очолює Організацію студентів «Wernygora», де займається координуванням проектів, спрямованих на розвиток польсько-українських відносин на рівні молодих людей. До речі, під час своїх розповідей та відповідей на поставлені запитання Александра розмовляла лише українською мовою, хоча значна частина заходу проводилася на англійській мові.
   Від України проект «Європа у валізі» презентували: Андрій Сава, наймолодший депутат Івано-Франківської обласної ради V скликання, помічник депутата Верховної Ради України Шевченка Андрія Віталійовича, який є Головою комітету Верховної Ради з питань свободи слова та інформації; координатор даного проекту на Поділлі Анна Рожнятовська, яка закінчила Київський Національний Університет ім. Тараса Шевченка по спеціальності «Німецька та англійська філологія» та опісля отримала ще одну освіту за фахом «Політичні та адміністративні науки» в університеті Констанц (Німеччина) де представляла осередок українських студентів в Німечинні. З 2010 року вона працює координатором проектів у фонді Конрада Аденауера у Києві, де відповідає за проекти Європейської інтеграції, транскордонного співробітництва, медіа та інформаційного середовища. Також Анна Рожнятовська розповіла про сам проект «Європа у валізі» і про зустрічі, які відбулись у м. Вінниці та наступні заплановані зустрічі у Хмельницькому та Кам’янець-Подільському.
   Під час дискусії на тему Європи, ЄС та Європейської інтеграції нашої держави активними були представники шкіл міста Городка – Городоцької гімназії, Городоцької ЗОШ №2, Городоцької ЗОШ №3 та Городоцької школи з польською мовою навчання. Зокрема, представники школи з польською мовою навчання презентували діяльність своєї школи у сфері українсько-польської співпраці, обміном учнівськими делегаціями, проведенням заходів, які сприяють тісному порозумінню двох братерських держав. Учні розповіли про діяльність «Євроклубів», які працюють у кожній із шкіл.
   Учнів Городоцької гімназії цікавили питання міжнародного волонтерства та участі молоді Городоччини у молодіжних проектах.
   Представники Городоцької ЗОШ №3 зробили наголос на тому, що одним з головних питань Євроінтеграції України є популяризація української культури, звичаїв та історії нашої країни у Західній Європі.
   На жаль, учнів ЗОШ № 4 не було на заході, тому вони не долучитись до розмови та не презентували свою школу, хоча дирекція школи отримала офіційне запрошення.
   Під час зустрічі молодь Городка та інші представники Городоччини отримали роздаткові матеріали (брошури «Україна в світі. Цікава статистика», «Європейський союз – просто і зрозуміло», інформаційний довідник «ЄС у кишені», політичну і географічну карту ЄС, сумки та інше).
   Організаторами проекту також є фонд Роберта Боша, Європейська Академія Берліна, Польська фундація Роберта Шумана та Інститут Євро-Атлантичного співробітництва.
   Зустріч організовано за сприяння Городоцької районної громадської організації «Перлина» (голова Неля Пославська).
   Окрема подяка Голові спілки підприємців Городдочини - Мельник Інні Петрівні за надане приміщення для проведення заходу.

Переглядів: 2086 | Додав: Gorycvit | Теги: Перлина, волонтерство, Європа у валізі, новини Городок, Молодь | Рейтинг: 4.8/8
Всього коментарів: 10
0
10  
Народу. Гнати всіх! І молодим місце позвільняти! Вони лучше розбираются в цім житті як прошедше поколіня! І ті молоді як хочут працювати і міняти бардак на порядок ХАЙ ЖЕНУТ ВТРИШИЇ пеньків засидівшихся!!Всіма способами!!! Хай не жаліют! Вони нікого ніколи не жаліли! Отоді й буде порядок!!! crazy cranky cake haha fudge prof

0
9  
Всіх не потрібно гнати... Є декілька "хворих на голову" керівників шкіл - їх потрібно гнати! Але чомусь влада очі закриває на усі порушення. Що? Нічого не знають? Знають, але з народом (з учителями та батьками) не хотять їх - ні бачити, ні чути. І самі того не усвідомлюють - що їх чекає в майбутньому за їх бездіяння. А може - діяння???

0
8  
Гнати всіх в шию!! Але хто то зробит.. weep killed cake

0
7  
Порушуються!!! Як права учнів, так і права багатьох учителів! інформація про порушення - накопичується, про що не догадуються керівники ДЕЯКИХ шкіл міста і району. З вуст в уста передається інформація, як керівництво деяких шкіл збирає гроші з випускників шкіл (І НЕ ТІЛЬКИ), і навіть, в голос озвучується керівництвом шкіл, що це НА ВЗЯТКИ "перевіряючим" районо, облно... можливо, ці гроші осідають в карманах представників шкіл, про це ніхто не знає... куди далі йдуть гроші. В багатьох школах практикується - дати заміну за відсутнього вчителя, а гроші - не виплатити за заміну! Але хтось ті гроші по відомості по замінні отримав... А який часом "навчально - виховний процес" відбувається, коли на уроках робиться "БАРДАК ПОВНИЙ"!!!! ...

0
6  
Ні фіга нетреба!!! Все понятно!! А в других школах не порушення процесу??!! sad wacko

0
5  
Я не зовсім зрозуміла, про яке "порушення навчально - виховного процесу йдеться"???
В Законі України "Про освіту" запісано:

Стаття 50. Учасниками навчально-виховного процесу є... в тому чисмі і громадських організацій, які беруть участь у навчально-виховній роботі.

Стаття 8. Пункт 2. Залучення учнів, студентів до участі в політичних акціях і релігійних заходах під час навчально-виховного процесу не допускається.

АЛЕ ЦЕ БУВ НІ ПОЛІТИЧНИЙ НІ РЕЛІГІЙНИЙ ЗАХІД!

Були запрошені учні школи - прелставники учнівського самовлядування, представники шкільних "Євроклубів", учні які по закінченню планують поступати на факультети міжнародних відносин. І це мало бути 5 - 10 осіб із школи! Не уся школа запрошувалась! Разом з тим, знаю, що для презентації якогось ВУЗу у школі, чи виступів якогось "Цирку" у школі з уроків йдуть на подібні зустрічі цілі класи...

Не так давно, я мала розмову з одним із представніків Городоцької райдержадминистрації при якій я описала ситуацію з ЗОШ№4. У відповідь я почула, що тут "зіграв роль чисто людський фактор". З чого я, особисто, зробила висновки що власне "Я" керівництва школи стоїть вище за навчально-виховний процес. Ну що ж, будемо працювати...

0
4  
Це був семінар з представниками країн ЄС. Сьогодні активно піднімається це питання в уряді, на усіх каналах телебачення. А також досить актуальною дана тема є і в обласному управлінні освіти, сайт http://hoippo.km.ua/evrointegracija.html

0
3  
Однією  з  найбільш  ефективних  форм  позакласної  роботи,  яка  сприяє  засвоєнню  учнями 
європейської тематики як нового  виміру,  є організація  шкільних  євроклубів.  Євроклуб,  як  об’єднання учасників  за інтересами, передбачає проведення різних конкурсів, вікторин, олімпіад, кругли х  столів,  ділових  ігор,  інтерактивного  спілкування,  що  заохочують  учнів  до  роботи  в  новому  європейському 
вимірі.  Оскільки  такі  види  робіт,  окрім  знань  про  Європу,  сприяють  набуттю  комунікативної 
компетентності,  вміння  працювати  з  інформацією,  використовувати  її,  спілкуватись,  працювати  в  команді,  запровадження  у  школі  такого  виду  робіт  з  учнями  значно  збагатить  навчально­виховний  процес.

0
2  
Під директором школи "шатається стілець", чи буде він деректором - питання часу. З його слів - порушується навчально - виховний процес, просто боїться за свою "шкуру" і цим усе пояснюється...
Він ще Кропивницькому впав у немилість і ще тоді стояло питання про його звільнення. Зараз нова влада і питання залишилось відкритим... (інформація достовірна)
Друга причина - заступник директора по навчально - виховній роботі, яка призначена цього року і пресує усіх у школі по чорному! і те що 4 школа не потрапила на захід - її вина не меньша, про це багатьом говорив сам директор - Холодюк. Жалко дітей, жалко вчителів, а ще більш за все жалко отих недулугих керовніків, через яких і страждає той-же навчаотно виховний процес, бо колись за все прийдеться відповідати...

0
1  
Ага! А ЗОШ №4 не було... А чого?

Имя *:
Код *:
Меню сайту
Погода
Останні коментарі
Спеціально зайшов в бібліотеку подивитись що там! В половині приміщення  точно міськрада сидить! Оце їх розвелось!!

Та не стидно! Навіть коли видно! В Камянці влада встеляє бруківкою тротуари і площі і сквери, а в нас наша вклала бруківку тільки перед своїми приватними фірмами! І це для всіх нормально! А центральна площа скоро піде під землю! І тротуарами вже неможливо ходити, такі вони рівні і гарні! Гості приїжають і стидно їх в Городок вивести! А як виходять, то плюються. До чого ми тут докотились!

Що роблять??? А ставлять лежачі поліцейські, що ні пройти ні проїхати!! А за тим пішоходним переходом що??? Яма на ямі??? Місто це чи дєровня якась??? Не стидно??

Новини партнерів
Пошук
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0