Сб, 21.04.2018, 11:27
Вітаю Вас Гість | RSS

ГОРОДОК-LIVE

Каталог статей

Головна » Статті » Мої статті

Розмовник для чиновника, або як зрозуміти голову адміністрації
   За більше як півтора десятиліття, відколи працюю журналістом, життя додало неабиякого досвіду у спілкуванні з людьми й у  практикуванні в журналістиці. А також упевненості - з кожною людиною можна порозумітися. Головне, вислухати співбесідника, вникнути в зміст розмови, зрозуміти, на яких аспектах співрозмовник розставляє акценти. І вже в контексті полеміки досягти розумного компромісу й результату, що задовольняє обидві сторони.
   Втім, як з'ясувалося нещодавно, є люди, з якими взаєморозуміння досягти неможливо. Як неможливо увійти в помешкання, де не відчиняють двері, так і нема можливості достукатися до здорового глузду, якого нема. Це, зокрема, про ситуацію щодо конфлікту з головою Городоцької адміністрації Володимиром Вербановським...
   Як завжди, отримала завдання редактора відвідати засідання чергової сесії Городоцької міської ради, підготувати й подати у наступний номер районної газети й до телепрограми "Новини Городоччини" інформацію про перебіг подій засідання і про прийняті депутатами рішення. Як завжди, була присутня на сесії, опісля описала події, не коментуючи їх. І раптом - як грім серед ясного неба: телефонний дзвінок голови в переддень свята 8 Березня, категорична вимога не використовувати вельмиповажного прізвища без погодження з ним, інструкції - що писати, про кого писати, як писати. Усе  це, звісно, можна було, проковтнути - робилося це неодноразово. Але коли дійшло до грубих погроз, брутальної лайки з вульгарними приниженнями людської гідності та явного нервово-психічного зриву можновладця (до того ж, у присутності колег і друзів) - неповага до чиновника поглинула повністю: як усе це розуміти? чи можна піддати вчинок керівника розумному аналізу? чи має право так поводитися посадова особа такого високого рангу? як він тоді "спілкується" з пересічними городоччанами, майже незахищеними від нього у правовому полі, якщо так поводиться з журналістом, котрий не є йому підлеглим, водночас, є таким самим депутатом Городоцької районної ради, як і він сам. Дивує те, що поки був простим депутатом від маленької опозиції, брутальним не був. Правду кажуть: "Не дай Бог з Івана пана - якщо з пана пан, то може бути пан, якщо з хама пан, то може бути тільки хам".
   Голова райдержадміністрації певно не знає, що з цього приводу сказав Томас Гоббс: "Спілкування - це великий засіб пізнання. Однак, саме воно і є засобом бруду і помилок. І саме зловживання словами призводить до бунтівних настроїв і до дезорганізації громадян".
   Дуже захотілося одразу ж піти у книгарню й купити та вручити Володимиру Вербановському розмовник-довідник із загальноприйнятими правилами спілкування  людей у цивілізованому демократичному суспільстві, до якого всі так прагнемо. Та чи допоможе довідник, якщо у чиновника немає елементарного виховання, бажання удосконалювати себе з роками і порожнеча в душі вроджена? Тому терпіння вихлюпнулося через край  переповненої чаші.
   Зрозуміла - якщо подарую, то так продовжуватиметься й далі. Знаю з досвіду - принижують завжди тих, хто дозволяє себе принижувати. Але ж як захищатися від таких нападів брутальності владоможців? Як прийнято у світі - в суді. А в нашому випадку "найгуманнішого в світі суду" принагідно згадати про бабцю, котра вміла ворожити: "Як не вмрем - то будем жити!"
   І нехай сьогодні одні засуджують мій вчинок, мовляв, треба було не звертати уваги на ті грубощі, або "поганий мир - кращий за гарну війну"...
   Нехай інші з обережністю та острахом обминають, боячись, щоб не зачепив їх гнів очільника (від цього не застрахований у будь-яку мить кожен)...
   Ще інші нехай мовчки збоку спостерігають, із нетерпінням чекаючи "фіналу драми" (колись-таки усе це мусить скінчитися)...
   Нехай. Але якщо сьогодні хтось не зупинить це свавілля, то завтра на моєму місці може опинитися мати, дружина, сестра, дочка, подруга цих "суддів" та "мудрих і обережних глядачів". Що тоді вони казатимуть і робитимуть?
   На часі підтримую повністю Ліну Костенко, котра у своїй творчості відзначила: "Ми думаємо, що маємо шляхетну толерантність, а насправді то - воляче терпіння!" Знаю - нехай нема у мене тієї толерантності шляхетної - попри це волом загнаним я бути не бажаю і не буду точно. А ще  маю глибоке переконання - чиновник, який не може чи не вміє контролювати свої емоції, слова, дії та вчинки, неспроможний згуртувати команду, керівників району, місцеву еліту, відкинувши політичну доцільність і особисті амбіції, довкола найголовнішого - вирішення нагальних питань району, а також котрий ставить на перше місце вирішення особистих питань і намагається їх досягти будь-яким чином - не гідний, не повинен, не має права керувати районом, що з кожним днем скочується все далі у глибоку соціально-економічну прірву. Це, врешті, моя думка, яку відстоюватиму.
   Про мене можна говорити усе, що заманеться, проклинати, провокувати, підштовхувати до необдуманих вчинків щодо звільненя з роботи - не вдасться! Шляху назад не буде. І тільки час розсудить і розставить усе на свої місця. Одне є достеменним - я й далі зможу спокійно і відверто дивитися у вічі людям, які мене оточуюють - без найменшого почуття провини, без жодних докорів сумління. Бо чиню правильно - так, як мені підказує серце...
Категорія: Мої статті | Додав: Gorycvit (09.04.2011) | Автор: Оксана Радішевська-Максімова
Переглядів: 2804 | Коментарі: 102 | Теги: влада, городок, Новини, Вербановський | Рейтинг: 4.8/29
Всього коментарів: 1021 2 3 ... 10 11 »
0
102  
То це правда,що лідер нашої партії вкрав в Епіцентрі краник?

0
101  
Краще Вовка-Кранік.. : cry Злодюга - і в Африці злодюга! cool

0
100  
Я - за!!!!! biggrin respect Правда, він більше на телятко похожий - яке ссе весь район ніяк не може насититися...

0
99  
А давайте краще його називати Вова-Дойна.Не в рифму ,але красиво.

0
98  
Шановні! Будемо взаємно-ввічливими. А то "коза", "корова"... епітети, якими нагороджують тут, не зовсім є вдалими. І чому саме "Вова - корова"? Бо рифмується?
Корова, це тварина, яка під час голодомору спасла не одне життя.Корова, яка тепер рятує в селах сільських жителів, це одна надія у теперішній час хоч якось протриматись у селі, прокормити свою сім'ю та родину. Давайте, не будемо ображати корів, називаючи їх "Вова". Добре?

0
97  
777. А що могли навчити Вову-корову його папа-мама???? Тільки того що навчили!!!! Помню його в молодості - плаксиве і засопляне!!!! Всі ганяли!!!! Таепер поняв що ГОЛОВА - і з жопи мозги лізуть!!!! Вчителям підкажіть - хай не боятьсЯ хлопчика для биття - він не страшний тільки гавкучий дуже!!! Його на цеп посадити можна - коли до кінця своє провадити!!!! blahblah cake crazy deal deal deal haha king killed

0
96  
Сучьи псы. Почему нами руководят в стиле партхозактивов.

"Ну а дальше, как и следует ожидать - хамство и расправа как стиль от главного чиновника передается чиновничкам поменьше. И вот уже одиозный мэр Харькова Геннадий Кернес тоже без очевидного повода называет подчиненного "сучьим псом". И тот покорно слушает, вместо того, чтобы отвесить пощечину зарвавшемуся градоначальнику или хотя бы подать на него в суд за публичное унижение. Нет, у нас крепостные на бояр в суд не подают, они гнобят тех, кто пониже. Поэтому те, кто пониже, вымещают зло на обычных гражданах, радующихся царским приступам запрограммированной ярости. И не говорите, что граждане этого не заслужили. Пока граждане будут аплодировать хамству первого лица - а Ющенко хамил не хуже Януковича, и Кучма не меньше Ющенко - каждый маленький чиновничек, подвергнутый показательной порке, будет иметь лицензию на издевательство над ними. Таковы уж правила феодального общежития в обществе без собственного достоинства."

http://liga.net/opinion/72906_suchi-psy-pochemu-nami-rukovodyat-v-stile-partkhozaktivov.htm

0
95  
В продовження теми. А тема ця є досить актуальною. Нещодавно на собі відчули учителі ЗОШ№4, що таке "розмовляти" з головою адміністраці. В кабінеті стояв страшний крик, який ошарашив усіх вчителів. Вони - інтелегенція, ще такого не чули. Але щодня чують той крик (іноді з мтами) підлеглі голови адміністрації. І потрібно розуміти, що це - система. Якій можемо протистояти лише ми.

З розмови з учителями після того, як вони вийшли з кабінету голови РДА Вербановського: "Коли ми зайшли в кабінет, ми побачили в його очах СТРАХ. А за кілька хвилин він зірвався на крик..." Так от, ми не повинні їм надавати можливість перейти від страху до крику!

0
94  
Зараз багато Інтернет - сторінок пише про конфлікт "Могільов - Кужель". Ще раз доводиь, що прийшли до влади хами і бидло (вибачте за слова, шановні читачі):
http://blogs.korrespondent.net/users/blog/irmakrats/a58536

0
93  
Ясени нічого не навчили ні міського голову і ні районого. ріжуть дерева всі без робору. Раніше на то купу дозволів треба було взяти - щоб спиляти якесь одне старе дерево. Тепер все під ніж йде. Навіть ті ялини що в центрі - гарно зробили , но бездумно. Поки нові посадять і поки вони будуть рости - голо буде в центрі. Хоча гроші точно за ті ялинки в кармани комусь лягли. Навіть не вірю - що зекономили. На людях можуть вони економити - но не на собі.

1-10 11-20 21-30 ... 91-100 101-102
Имя *:
Код *:
Меню сайту
Погода
Останні коментарі
Спеціально зайшов в бібліотеку подивитись що там! В половині приміщення  точно міськрада сидить! Оце їх розвелось!!

Та не стидно! Навіть коли видно! В Камянці влада встеляє бруківкою тротуари і площі і сквери, а в нас наша вклала бруківку тільки перед своїми приватними фірмами! І це для всіх нормально! А центральна площа скоро піде під землю! І тротуарами вже неможливо ходити, такі вони рівні і гарні! Гості приїжають і стидно їх в Городок вивести! А як виходять, то плюються. До чого ми тут докотились!

Що роблять??? А ставлять лежачі поліцейські, що ні пройти ні проїхати!! А за тим пішоходним переходом що??? Яма на ямі??? Місто це чи дєровня якась??? Не стидно??

Новини партнерів
Пошук
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0