Нд, 25.02.2018, 06:10
Вітаю Вас Гість | RSS

ГОРОДОК-LIVE

Каталог статей

Головна » Статті » Мої статті

Розмовник для чиновника, або як зрозуміти голову адміністрації
   За більше як півтора десятиліття, відколи працюю журналістом, життя додало неабиякого досвіду у спілкуванні з людьми й у  практикуванні в журналістиці. А також упевненості - з кожною людиною можна порозумітися. Головне, вислухати співбесідника, вникнути в зміст розмови, зрозуміти, на яких аспектах співрозмовник розставляє акценти. І вже в контексті полеміки досягти розумного компромісу й результату, що задовольняє обидві сторони.
   Втім, як з'ясувалося нещодавно, є люди, з якими взаєморозуміння досягти неможливо. Як неможливо увійти в помешкання, де не відчиняють двері, так і нема можливості достукатися до здорового глузду, якого нема. Це, зокрема, про ситуацію щодо конфлікту з головою Городоцької адміністрації Володимиром Вербановським...
   Як завжди, отримала завдання редактора відвідати засідання чергової сесії Городоцької міської ради, підготувати й подати у наступний номер районної газети й до телепрограми "Новини Городоччини" інформацію про перебіг подій засідання і про прийняті депутатами рішення. Як завжди, була присутня на сесії, опісля описала події, не коментуючи їх. І раптом - як грім серед ясного неба: телефонний дзвінок голови в переддень свята 8 Березня, категорична вимога не використовувати вельмиповажного прізвища без погодження з ним, інструкції - що писати, про кого писати, як писати. Усе  це, звісно, можна було, проковтнути - робилося це неодноразово. Але коли дійшло до грубих погроз, брутальної лайки з вульгарними приниженнями людської гідності та явного нервово-психічного зриву можновладця (до того ж, у присутності колег і друзів) - неповага до чиновника поглинула повністю: як усе це розуміти? чи можна піддати вчинок керівника розумному аналізу? чи має право так поводитися посадова особа такого високого рангу? як він тоді "спілкується" з пересічними городоччанами, майже незахищеними від нього у правовому полі, якщо так поводиться з журналістом, котрий не є йому підлеглим, водночас, є таким самим депутатом Городоцької районної ради, як і він сам. Дивує те, що поки був простим депутатом від маленької опозиції, брутальним не був. Правду кажуть: "Не дай Бог з Івана пана - якщо з пана пан, то може бути пан, якщо з хама пан, то може бути тільки хам".
   Голова райдержадміністрації певно не знає, що з цього приводу сказав Томас Гоббс: "Спілкування - це великий засіб пізнання. Однак, саме воно і є засобом бруду і помилок. І саме зловживання словами призводить до бунтівних настроїв і до дезорганізації громадян".
   Дуже захотілося одразу ж піти у книгарню й купити та вручити Володимиру Вербановському розмовник-довідник із загальноприйнятими правилами спілкування  людей у цивілізованому демократичному суспільстві, до якого всі так прагнемо. Та чи допоможе довідник, якщо у чиновника немає елементарного виховання, бажання удосконалювати себе з роками і порожнеча в душі вроджена? Тому терпіння вихлюпнулося через край  переповненої чаші.
   Зрозуміла - якщо подарую, то так продовжуватиметься й далі. Знаю з досвіду - принижують завжди тих, хто дозволяє себе принижувати. Але ж як захищатися від таких нападів брутальності владоможців? Як прийнято у світі - в суді. А в нашому випадку "найгуманнішого в світі суду" принагідно згадати про бабцю, котра вміла ворожити: "Як не вмрем - то будем жити!"
   І нехай сьогодні одні засуджують мій вчинок, мовляв, треба було не звертати уваги на ті грубощі, або "поганий мир - кращий за гарну війну"...
   Нехай інші з обережністю та острахом обминають, боячись, щоб не зачепив їх гнів очільника (від цього не застрахований у будь-яку мить кожен)...
   Ще інші нехай мовчки збоку спостерігають, із нетерпінням чекаючи "фіналу драми" (колись-таки усе це мусить скінчитися)...
   Нехай. Але якщо сьогодні хтось не зупинить це свавілля, то завтра на моєму місці може опинитися мати, дружина, сестра, дочка, подруга цих "суддів" та "мудрих і обережних глядачів". Що тоді вони казатимуть і робитимуть?
   На часі підтримую повністю Ліну Костенко, котра у своїй творчості відзначила: "Ми думаємо, що маємо шляхетну толерантність, а насправді то - воляче терпіння!" Знаю - нехай нема у мене тієї толерантності шляхетної - попри це волом загнаним я бути не бажаю і не буду точно. А ще  маю глибоке переконання - чиновник, який не може чи не вміє контролювати свої емоції, слова, дії та вчинки, неспроможний згуртувати команду, керівників району, місцеву еліту, відкинувши політичну доцільність і особисті амбіції, довкола найголовнішого - вирішення нагальних питань району, а також котрий ставить на перше місце вирішення особистих питань і намагається їх досягти будь-яким чином - не гідний, не повинен, не має права керувати районом, що з кожним днем скочується все далі у глибоку соціально-економічну прірву. Це, врешті, моя думка, яку відстоюватиму.
   Про мене можна говорити усе, що заманеться, проклинати, провокувати, підштовхувати до необдуманих вчинків щодо звільненя з роботи - не вдасться! Шляху назад не буде. І тільки час розсудить і розставить усе на свої місця. Одне є достеменним - я й далі зможу спокійно і відверто дивитися у вічі людям, які мене оточуюють - без найменшого почуття провини, без жодних докорів сумління. Бо чиню правильно - так, як мені підказує серце...
Категорія: Мої статті | Додав: Gorycvit (09.04.2011) | Автор: Оксана Радішевська-Максімова
Переглядів: 2780 | Коментарі: 102 | Теги: влада, городок, Новини, Вербановський | Рейтинг: 4.8/29
Всього коментарів: 1021 2 3 ... 10 11 »
0
102  
То це правда,що лідер нашої партії вкрав в Епіцентрі краник?

0
101  
Краще Вовка-Кранік.. : cry Злодюга - і в Африці злодюга! cool

0
100  
Я - за!!!!! biggrin respect Правда, він більше на телятко похожий - яке ссе весь район ніяк не може насититися...

0
99  
А давайте краще його називати Вова-Дойна.Не в рифму ,але красиво.

0
98  
Шановні! Будемо взаємно-ввічливими. А то "коза", "корова"... епітети, якими нагороджують тут, не зовсім є вдалими. І чому саме "Вова - корова"? Бо рифмується?
Корова, це тварина, яка під час голодомору спасла не одне життя.Корова, яка тепер рятує в селах сільських жителів, це одна надія у теперішній час хоч якось протриматись у селі, прокормити свою сім'ю та родину. Давайте, не будемо ображати корів, називаючи їх "Вова". Добре?

0
97  
777. А що могли навчити Вову-корову його папа-мама???? Тільки того що навчили!!!! Помню його в молодості - плаксиве і засопляне!!!! Всі ганяли!!!! Таепер поняв що ГОЛОВА - і з жопи мозги лізуть!!!! Вчителям підкажіть - хай не боятьсЯ хлопчика для биття - він не страшний тільки гавкучий дуже!!! Його на цеп посадити можна - коли до кінця своє провадити!!!! blahblah cake crazy deal deal deal haha king killed

0
96  
Сучьи псы. Почему нами руководят в стиле партхозактивов.

"Ну а дальше, как и следует ожидать - хамство и расправа как стиль от главного чиновника передается чиновничкам поменьше. И вот уже одиозный мэр Харькова Геннадий Кернес тоже без очевидного повода называет подчиненного "сучьим псом". И тот покорно слушает, вместо того, чтобы отвесить пощечину зарвавшемуся градоначальнику или хотя бы подать на него в суд за публичное унижение. Нет, у нас крепостные на бояр в суд не подают, они гнобят тех, кто пониже. Поэтому те, кто пониже, вымещают зло на обычных гражданах, радующихся царским приступам запрограммированной ярости. И не говорите, что граждане этого не заслужили. Пока граждане будут аплодировать хамству первого лица - а Ющенко хамил не хуже Януковича, и Кучма не меньше Ющенко - каждый маленький чиновничек, подвергнутый показательной порке, будет иметь лицензию на издевательство над ними. Таковы уж правила феодального общежития в обществе без собственного достоинства."

http://liga.net/opinion/72906_suchi-psy-pochemu-nami-rukovodyat-v-stile-partkhozaktivov.htm

0
95  
В продовження теми. А тема ця є досить актуальною. Нещодавно на собі відчули учителі ЗОШ№4, що таке "розмовляти" з головою адміністраці. В кабінеті стояв страшний крик, який ошарашив усіх вчителів. Вони - інтелегенція, ще такого не чули. Але щодня чують той крик (іноді з мтами) підлеглі голови адміністрації. І потрібно розуміти, що це - система. Якій можемо протистояти лише ми.

З розмови з учителями після того, як вони вийшли з кабінету голови РДА Вербановського: "Коли ми зайшли в кабінет, ми побачили в його очах СТРАХ. А за кілька хвилин він зірвався на крик..." Так от, ми не повинні їм надавати можливість перейти від страху до крику!

0
94  
Зараз багато Інтернет - сторінок пише про конфлікт "Могільов - Кужель". Ще раз доводиь, що прийшли до влади хами і бидло (вибачте за слова, шановні читачі):
http://blogs.korrespondent.net/users/blog/irmakrats/a58536

0
93  
Ясени нічого не навчили ні міського голову і ні районого. ріжуть дерева всі без робору. Раніше на то купу дозволів треба було взяти - щоб спиляти якесь одне старе дерево. Тепер все під ніж йде. Навіть ті ялини що в центрі - гарно зробили , но бездумно. Поки нові посадять і поки вони будуть рости - голо буде в центрі. Хоча гроші точно за ті ялинки в кармани комусь лягли. Навіть не вірю - що зекономили. На людях можуть вони економити - но не на собі.

1-10 11-20 21-30 ... 91-100 101-102
Имя *:
Код *:
Меню сайту
Погода
Останні коментарі
Не пішли. Передумали. Лишилися народним і обласним. І лишили міську раду розрулюватися без них .

Сайт Городок - live  вітає  з Днем місцевого самоврядування територіальну громаду району, міста, селища і сіл Городоччини, посадовців рад усіх рівнів, громадські об’єднання.   
Саме ви покликані створювати належні умови для реалізації суспільних та приватних інтересів громад, сприяти розв’язанню життєво важливих та необхідних проблем не лише місцевого, а й державного значення, налагоджувати зв’язки між громадянами та їх об’єднаннями, сприяти реальній участі людей в управлінських процесах.   
Переконані, що так є насправді, сподіваємося,  що так буде і надалі.   
А усім причетним до цього свята -  вдячність сердечна за важку, не завжди вдячну і зовні непомітну працю, а також побажання щирі міцного здоров’я, благополуччя, миру, злагоди, добра, успіхів у починаннях та результатів - на благо ваших громад.   
Нехай людська прихильність, шана та повага будуть вам винагородою за нелегку працю, а любов та підтримка ближніх зігрівають серця серед щоденних клопотів та турбот.

І чого тільки 48 процентів???? У вождя було на скільки більше??? Де решта???

Новини партнерів
Пошук
Статистика

Онлайн всього: 2
Гостей: 2
Користувачів: 0