Пт, 26.04.2024, 15:18
Вітаю Вас Гість | RSS

ГОРОДОК-LIVE

Каталог статей

Головна » Статті » Мої статті

Чи є у людей привід любити владу, або хто кого обслуговує?..

Нормальна влада…Чи можемо ми, власне, на таку розраховувати? Якщо кожен із нас, ледь спіткнувшись об саме слово «влада», переповнюється зневагою, зневірою, повсякчас бажанням протистояння. І вислів, що народ вартий тієї влади, яку обрав, усе більше й більше претендує на болючу точність і неминучу приреченість.

Невже, й справді вартий? Невже, задекларовані тією самою владою доступність, простота, відкритість, наближеність до кожної людини, на жаль, абсолютно недоступні тим, хто сідає у провладні крісла, тим, хто покликаний бути з народом, прислухатися до потреб народу, служити народу – на благо народу й держави, й …одразу ж забуває про свій прямий обов’язок перед людьми? 

І не тільки забувають – переконують себе і громаду у протилежному: вони – власники усього і всіх, вершителі доль людських, одноосібні керуючі та спрямовуючі сили сьогодення. Так і не вибралися із часів партрайкомства, так і залишилися там розумом, серцем і методами керівництва, попри те, що народ за останнє десятиріччя пішов далеко вперед і залишив їх позаду. Так і не дійшли розумом до того, що офіційність, дистанціювання і відокремлення як основа адміністративного процесу не організовують і не налагоджують управлінський процес і роботу влади, а навпаки – відхиляють будь-які взаємини і розмови між владою і людьми, не сприяють взаємодовірі та взаємосприйняттю і є антагоністичними будь-яким задумам і крокам провладців.

Врешті, невже так складно осягнути елементарне і ключове – варто навчитися чути і розуміти те, чим живе і що прагне люд, на сьогодення якого ти, владо, покликана працювати? У тому й то річ – не бачать, не чують, не розуміють…Не буду про глибини їх щоденної діяльності. Як сторонній споглядач, поділюся думкою з приводу однієї події, що відбулася нещодавно у районі. Це - етнічний фестиваль у Сатанівських Товтрах. Фестиваль цей був ініційований і запроваджений колишньою владою. І, вочевидь, став традиційним з огляду на те, що відбувся цьогоріч знову, як кажуть, на тому ж місці, у той же час. Відбувся. Та дещо і досі незрозуміло. Як от - для кого цей фестиваль організовувався? Хто був виконавцем усіх робіт по його підготовці та проведенню? Смішно. І прикро водночас. Так-так. Проводив народ. А кому? Отій самій владі. 

Якщо хтось бажає зробити закид, що це не так і це упереджене ставлення, у мене є чим апелювати. Бачила на свої очі. Чула. Про це казали люди, котрі з шостої години ранку своїм коштом доїхавши до Сатанівських Товтр, розклавши поробки, виготовлені своїми руками, на виставках, а також – приготовлене з придбаних власним коштом продуктів(я про смаколики, якими городоччани частували усіх присутніх на фестивалі), - до вечора відпрацьовували свій вихідний день, пообідавши й повечерявши нашвидкоруч тим, що взяли із собою з дому, й не отримавши від тієї ж «народної» влади нічого, навіть «дякую» за свої труди.

Окрім цього, як стало відомо, кожну сільську раду змусили здати близько сотні або й більше гривень на «організацію» фестивалю і на прийом гостей – представників тієї ж самої влади, але з вищих щаблів та вищих рангів. Ще сільських голів зобов’язали: знайти транспорт і кошти на пальне для цього транспорту на дорогу до Сатанівських Товтр; забезпечити явку людей чи то для масовості, чи то для видимості зацікавленості городоччан фестивалем, або з простим поясненням: де влада – там і люди; організувати палатки-курені з наїдками-напоями для частування вельмишановного панства, а тим головам, у яких у селі ще не зникли паростки народних талантів, - забезпечити участь у фестивалі фольклорного колективу: довезти до Товтр,  нагодувати артистів, відправити опісля додому. Тож про те, що фестиваль організовувався владою для людей, а не навпаки, права говорити аж ніяк, на мою думку, не маємо. А для чого він проводився? Думаю, для того, щоб вище керівництво побачило – на місцях їхніми намісниками хоч щось робиться…

І не важливо, як робиться, для чого робиться… Не важливо, що люди, наші городоччани, й свята як такого не мали… Головне, вельми поважних гостей ублажали, як могли, задовольняли, як уміли, відправляли з піснями – танцями, врешті, відзвітували – усе пройшло на найвищому рівні! 

 

До речі, про звіти. Ще довго сільські голови писали звіти до райцентру: як село було представлене на фестивалі, скільки представників сільської громади послали на фестиваль, які кошти потратили. Для чого? - запитаєте. А для великого і повного звіту – що зробила влада району, яка, як на мене, не зробила нічого. Окрім того, що зобов’язала керівників нижчих , навіть не підзвітних їм, ланок і окрему ланку – сільських голів, крутитися, як білка в колесі, задля організації фестивалю.

Не профінансувала, зокрема, наша влада  з районної казни і не організувала для тих городоччан, які хотіли побувати і так і не побували на фестивалі,безперебійну роботу громадського транспорту до місця проведення фестивалю, доставку учасників фестивалю та організаторів виставок і палаток – куренів, не виділила кошти на прийом гостей і артистів тощо. Щодо фінансування з обласного бюджету, не скажу- цей факт мені невідомий.  Втім, мова на часі – про владу районну.

Також мені й досі незрозуміла мета проведення фестивалю. Якщо йдеться про залучення у санаторно-курортну зону Сатанова інвестора й коштів, то всім відомо, що землі Товтр – роздані й забудовані або забудовуються чужими приватними структурами, що працюють лише собі на прибуток. Якщо цим приватним власникам оздоровниць «приваблювали» клієнтів, то незрозуміло, чому організаторами фестивалю виступила обласна і районна влада. Якщо проводили фестиваль, щоб «засвітити»таланти Городоччини, то талановиті люди наші уже давно яскравими зірками засвітилися самі на небосхилі як району і області, так і всієї України і навіть за її межами. Тоді, для чого і для кого? Для себе, коханих?

А ще, як на прикрість, фестивальна концертно-конкурсна програма  і фестивальні дійства абсолютно непродумано відбувалися одночасно і у різних місцинах курортної зони. Тож і представники ЗМІ, і гості, і городоччани аж ніяк не могли споглядати повну картину фестивалю й у повній мірі оцінити й насолодитися  програмою фестивалю, а також отримати масу вражень і задоволення від того, що відбувалося, й пройшло поза увагою…Втім, багатьом було не до фестивалю. Хтось сторожував свої «робочі» місця, хтось бавив гостей, ще когось водили - годували – напували, а ще інші, глянувши одним оком скраю на те, що відбувалося, чимдуж чкурнули у прохолодну зелень лісів Сатанівщини, у благодатний прихисток від сонця і стороннього ока: аби був привід і гарна компанія – й пофестивалити можна всюди. 

А від фестивалю залишився у пам’яті гіркий на присмак спогад : сповнений сліз погляд втомленої організаторки виставки картин. Їй так хотілося додому, а провладці іще повагом прогулювалися довгими вервечками стежками й доріжками Товтр. Подумалося – хіба може бути у неї і у таких, як вона, привід для сміху і для…любові до влади? І до поваги до неї, до вдячності їй, до довіри їй? Хіба є привід нам усім вважати, що ця влада – для того, щоб обслуговувати людей, працювати для людей? Отож бо…  

Категорія: Мої статті | Додав: Gorycvit (26.06.2011)
Переглядів: 2601 | Коментарі: 71 | Рейтинг: 5.0/32
Всього коментарів: 711 2 3 ... 7 8 »
avatar
0
71 Йой • 16:10, 02.02.2012 [Матеріал]
В Україні після зміни влади у провладні крісла сіли люди, яким глибоко по барабану народ України, забули всі обіцянки, які давали виборцям і не цікавить їх те, чим живе і що прагне люд. Одне на меті, як би побільше собі урвати від спільного пирога. Що ми всі і спостерігаємо і в районі і в цілому по Україні. Звичайно масштаб різний, а методи одні. Багаті стають ще багатшими, а бідні ще біднішими- оце такі досягнення влади. За даними ООН майже 80%% українців знаходяться на межі бідності. Розрив між бідними і багатими - соціальна прірва це не припустимий показник. Мінімальна середня з/п в Україні ледь сягнула 290 доларів, тоді як у Польщі-1350, Чехії-1460, Литві-960 доларів, при тому що ціни на харчі там у двічі нижчі ніж у нас. Такі Досягнення і ЗАСЛУГА ВЛАДИ
avatar
0
70 Ха-ха! • 14:39, 18.01.2012 [Матеріал]
Ці слова да Богу в вуха!!!!! hands hands hands flower respect shades
avatar
0
69 Ужас • 00:30, 10.01.2012 [Матеріал]
Вітаю вас президент з святами!Бажаю вам Вікторе Федоровичу, щоб ви жили так само добре як народ України! Щоб ви мали таку саму зарплату як середньостатистичний працівник нашої держави, щоб ваші діти так само мали все як і наші, щоб згодом ви мали мінімальну пенсію, і пільги як і прості пенсіонери. Одним словом бажаю щоб ви сповна відчули те життя в якому щасливо живемо ми під час правління - вас і вашої каманди!
avatar
0
68 Аліса • 23:07, 03.01.2012 [Матеріал]
На жаль наш народ вибирає "хліб" ("лиш би було шо до рота покласти, а там - нехай усе горить"), можливо колись поміняється мінталітет українця.
avatar
0
67 Я • 16:20, 03.01.2012 [Матеріал]
«Коли поміж хлібом і свободою народ обирає хліб, він зрештою втрачає все, в тому числі і хліб. Якщо народ обирає свободу, він матиме хліб, вирощений ним самим і ніким не відібраний.» Степан Бандера.
avatar
0
66 Гість • 12:13, 26.12.2011 [Матеріал]
Ужасу. Аж мороз поза шкіру...Ти як завжди - супер. РЕСПЕКТ!
avatar
0
65 Ужас • 12:01, 26.12.2011 [Матеріал]
В останньому числі "Літературної України" вийшов вірш Дмитра Павличка "Суд".


До зали суду, наче зв'язкова

З моєї сотні, піймана у Лючі,

Заходить Юля. А в судді брова

Підскакує, мов щиглик на колюччі,

І западає тиша гробова.

Втім Юля встала: "Слава Україні!"

І в залі встала воїнів чота:

"Героям слава!"... Прокурорів тіні

Розсипались, і блискавка крута

Просяяла в небесній височіні,

І стало ясно: це не суд, а мста!

Це мста за те, що та жона готова

Ми президентські вибори піти

І вдруге виграти! О будь здорова,

Відважна жінко з серцем сироти,

І хай хахлів дратує твоя мова -

Державна й неподолана, як ти!

[B]Крик на Хрещатику. В законі вори.

Кричить держави нашої страма.

Кричать офшори, банківські контори,

Кричить хахол пащеками трьома,

Замкнені очі, ні, очей нема,

Є тільки горла отвори в потвори.

Той крик гуде в каштановім гіллі,

Будинки глухнуть, глухнуть тротуари.

Хахли й донецькі рідні москалі

Ревуть: "На нари – Юлію, на нари!"

Дрижання чути у віконнім склі

І чути, як тремтять над світом хмари,

А під землею – мертвяки гнилі.

Крик на Хрещатику. Колона п'ята

Перекричати хоче цілий світ,

Що руку Юлі подає. Проклята

Америка, Європа і реб'ята

Кремлівські невдоволені. Привіт!

Відома курва рік цілий кричала:

"Замкніть же паню в білому! Замкніть!"

А нині в Шустера крізь плач сказала:

"Я б задушила того генерала,

Що Юлю наказав заперти в кліть".

А Президент свої невинні руки,

Чистесенькі, вмиває, мов Пилат.

А пан суддя – Закон з бичем принуки! -

Безликий, мов без стрілок циферблат,

Вже пише вирок: "Здерти білий плат

З підсудної, хай гине від розпуки,

Хай вирвуть з неї серце чорні круки

Печалі, – хай не вийде із-за ґрат".

[B]А противсіхи, інтелектуали,

Що нареклися нації мечем,

І всі свої страждання оспівали,

І жінку в білому скаменували,

І віддали ЇЇ на суд нікчем.

0 генії, позначені злобою

Чужого самолюбного ума,

Не бились ви з холерою й чумою,

Бо ви самі – холера і чума.

І я виходжу, наче з пекла, з суду,

Де вигоріла кров моя дотла,

Й не йду додому, там стояти буду,

Біля тюрми, мов птаха без крила;

Чекатиму на явище спасенне,

Стоятиму на смертнім хіднику,

Допоки Юля не пройде повз мене

На волю у терновому вінку.
avatar
0
64 Ха-ха! • 21:25, 18.12.2011 [Матеріал]
Блін!!! А де іграшки з минулого року??!!! Таж купляли щось!!!! Що кожного року купляти треба???? От вміють!!!! blink blink angel cake cake cake dollar deal facepalm help killed
avatar
0
63 Гість • 16:35, 18.12.2011 [Матеріал]
Став свідком, як влада (не знати яка - района чи міста) переконувала підприємця купити і здати до Нового року 20 або і більше іграшок на городоцьку ялинку в центрі. Підприємець дуже не хотів, але вибору в нього як він сказав нема. І це всім поступили такі "пропозиції". Тому в мене питаня до представників обох влад - коли закінчаться оббирання з поводом і без повода підприємців. Є 2 бюджета. Невже не можна було за рік відложити гроші на Новоричні потреби? Скільки малий бізнес має платити постійно на потреби влади? Помогти влада нікому нічим не може - а обдирати підприємців як липку може. Може хтось відповість мені...
avatar
0
62 Ха-ха! • 13:35, 11.12.2011 [Матеріал]
Гость - ти прав!!!! cake cake cake facepalm help
1-10 11-20 21-30 ... 61-70 71-71
avatar
Меню сайту
Погода
Останні коментарі
Так, відповідальність за те, що є, лежить на нас, виборцях. Кого обрала більшість, такий результат від цього вибору маємо всі. І доки  так обиратимемо, доти матимемо те, що маємо.

Шановні мешканці м. Городка! Ніколи не сподівайтесь, що хтось прийде і наведе лад в нашому домі. В м. Гордку ніколи не було і, на мою думку, ще не скоро з'явиться, так би мовити, прогородоцька влада, яка буде дбати про наші з вами інтереси. Історія про це свідчить. Доки ми будемо обирати до влади тих людей, яким байдуже наше майбутнє, результат буде такий, який є. Тобто ніякий. Якщо я не правий заперечте. Доведіть зворотне. Хоча я сам сподіваюсь на краще майбутнє.

Потяг, який буде добиратися з Городка до Хмельницького за 4 год. точно нікому не потрібний, а от до Києва годин не більше 10, в нічний час саме раз. Сам би не раз скористався.

Новини партнерів
Пошук
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0